Heia Nord-Norge rekrutterer. Til oss selv:

Heia Nord-Norge

Vil du jakte beste praksis innen rekruttering?

Besøke arbeidsgivere over hele Nord-Norge?

Og ha en fleksibel arbeidsplass med veldig mye frihet?

Heia Nord-Norge vokser videre. Vil du være med? Nå ser vi både etter talenter til vikariat og rådgivere med erfaring

Vi tror på videre vekst de neste årene, og søker kandidater som kan bidra til det.

Om stillingen

Arbeidsgiver: Heia Nord-Norge AAS

Stillingstittel: Rådgiver, researcher, rekrutterer, eller lignende

Stillingstype: Vikariat, fast eller andre former for samarbeid

Arbeidssted: Harstad eller andre steder i Nord-Norge

Søknadsfrist: Løpende

Send søknad her

Heia Nord-Norge er et rekrutteringsbyrå, en jobbportal og et rådgivningsselskap. Vi har i dag åtte ansatte og vokser stadig.

Selskapet omsatte i 2024 for 10,9 millioner kroner, og venter videre vekst i år.

I dag jobber vi med både markedsføring, search, rekrutterigsprosesser og annen rådgiving – over hele landsdelen. Vi jobber med selskaper og arbeidsgivere i alle bransjer. 

Men kanskje aller mest innen sjømat, kommunal sektor, bygg, anlegg og medier.

Det vil si at vi rekrutterer alt fra røktere til redaktører, fra kommunedirektører til anleggsledere.

Unik historiefortelling, og prosesser med kvalitet

Oppdragene er ulike, og oppskriften kan variere. Men til grunn ligger nesten alltid vår unike historiefortelling og markedsføring. I kombinasjon med en folkelig, fordomsfri og inviterende rekrutteringsprosess.

Vi er uhøytidelige – og kvalitetsbevisste. Å skape gode relasjoner til både kunder og kandidater står sentralt i alle våre prosesser.

Det ser ut til å virke. Heia Nord-Norge opplever økt ordretilgang, fornøyde kunder og stadig flere langvarige samarbeid.

Det gir tro på videre vekst. Vi vurderer derfor å utvide laget med flere flinke folk.

Og ønsker å komme i dialog med kandidater som er nysgjerrige på en mulighet som dette.

Hva ser vi etter? Vi kan være på jakt etter flere typer profiler:

Et rekrutteringstalent?

Vi søker talenter, rådgivere og researchere som kan være interessert i vikariat på minimum 6 måneder.

I forbindelse med permisjoner har vi behov for mer kapasitet. Det kan gi mulighet for deg som tror du har et talent og er nysgjerrig på rekrutteringsfaget.

Heia Nord-Norge har god erfaring med å rekruttere medarbeidere uten formell erfaring med slik rådgivning. Men gjerne en annen relevant bakgrunn og/eller utdanning. 

Det kan for eksempel være utdanning innen HR, økonomi og ledelse. Erfaring fra personal eller administrasjon. Eller noe helt annet!

Hos oss kan du raskt få prøve deg på alt fra research til kandidatsamtaler, og det går neppe lenge før du får være med på en intervjusituasjon. Før du vet ordet av det leder du også intervjuer – og kanskje en hel prosess fra A til Å.

For talenter og til vikariat er vi utgangspunkt på jakt etter kandidater som kan jobbe ved vårt hovedkontor i Harstad.

En erfaren rekrutterer, HR-rådgiver, leder eller lignende?

Vi kan også være på jakt etter mer senior kandidater som enten har erfaring fra rekruttering, eller har annen relevant bakgrunn og kompetanse.

Det kan for eksempel være fra HR, ledelse, rådgivning eller mange typer roller i offentlig sektor. Ledelse, personalansvar og erfaring fra ansettelsesprosesser er eksempler på meget relevante bakgrunner.

Har du i tillegg en etablert kundebase og / eller godt nettverk innenfor nordnorsk arbeidsliv, næringsliv og samfunnsliv, er det enda mer relevant.

I Heia Nord-Norge kan du raskt få ansvar og muligheter innen rekruttering av både spesialister og ledere til både privat og offentlig sektor.

Og da snakker vi i hele landsdelen. Det betyr at vi også kan være åpne for å etablere oss der du holder til.

Vi kan også være åpen for forskjellige modeller – fra fast ansettelse til samarbeid og lignende modeller.

Hvem er du ellers?

Vi har ansatte med forskjellige bakgrunner og kompetanse, og ulike personligheter. Vi tror mange vil kunne trives på laget vårt.

Men noen fellesnevnere tror vi ligger til grunn:

  • Vi har det høyt under taket, og liker å ha det artig på jobb
  • Et utviklingsorientert kompetansemiljø med få spisse albuer og kultur for deling
  • En arbeidsplass der vi bryr oss om og tar vare på hverandre. Det er lov å ha en dårlig dag. Og selvsagt åpenhet for å fortelle om det

Hvis dette tiltaler deg, og du i tillegg er selvstendig, uredd og nysgjerrig, tror vi du vil passe godt sammen med oss!

Hvorfor jobbe i Heia Nord-Norge?

Du blir del av en liten bedrift i stor vekst. Vi er åtte ansatte som går på jobb hver dag for å levere best mulig for kunder, alltid søke utvikling og læring og ikke minst ha det artig på jobb.

I Heia Nord-Norge skal du få mulighet til å utvikle din karriere og kompetanse. Du får jobbe med de tøffeste kundene. Og vi skal by på ganske gode vilkår, som blant annet vil si:

  • Relativt god lønn, 7 prosent pensjon og felles bonus / overskuddsdeling
  • En fleksibel arbeidshverdag med store muligheter for tilrettelegging
  • Lunsj på kontoret, treningsavtale og andre små og store goder

Les mer på denne siden om hvordan det er å jobbe her!


Høres dette ut som noe for deg?

Hvis du lurer på noe, kan du selvsagt også ta kontakt med noen av oss

Søknadsfrist? Neida, men du trenger ikke tenke på dette i månedsvis, hvis du er nysgjerrig

Vi inviterer deg til å fylle ut vårt enkle skjema, så tar vi løpende kontakt med aktuelle kandidater 

 
Powered by Labrador CMS