STILLING LEDIG:

Vil du være med å modernisere fremtidens vannkraft?

Her jobber du tett på kontrollanleggene og forstår hvordan systemene faktisk henger sammen

SKS søker ingeniør til modernisering av kontrollanlegg i et av Nord-Norges ledende fornybarkonsern

Knapper og brytere skal bli til skjermer og sensorer — kan du ta den viktige rollen som fagansvarlig kontrollanlegg? 

Om stillingen

Arbeidsgiver: Salten Kraftsambånd

Stillingstittel: fagansvarlig kontrollanlegg

Stillingstype: fast / heltid

Arbeidssted: Fauske

Søknadsfrist: 26. april

Send søknad gjennom jobbnorge

Om arbeidsgiver

SKS er en av Nord-Norges største vannkraftprodusenter. Hvert år bidrar SKS med ca. 3 TWh grønn energi fra 24 vannkraftverk i Salten og på Helgeland. I tillegg utfører vi handel og kraftforvaltning for over 20 eksterne energiselskaper. SKS-konsernet har totalt 95 ansatte fordelt på selskapene Salten Kraftsamband, SKS Produksjon og SKS Handel.

For å trives og utvikle deg i denne stillingen, så tror vi det er viktig at du kan identifisere deg med våre verdier, Nyskapende, Troverdig og Engasjert. Velkommen som søker!

SKS Produksjon skal modernisere mange av våre kraftverk frem mot 2040. Dette betyr at vi står midt i et generasjonsskifte, der vi både oppgraderer anleggene og utvikler ny kompetanse.

For å lykkes med dette, trenger vi flere dyktige ingeniører som kan styrke fagmiljøet vårt, slik at vi bygger et sterkt lag for fremtiden, og ruster oss for de store endringene som kommer. Du vil aktivt bidra og etter hvert lede de kommende prosjektene.

Vi trenger en dedikert ingeniør til å håndtere våre kontrollanlegg — her får du bygge videre kompetanse sammen med noen av de mest erfarne i bransjen.

Her vil du være en nøkkelspiller når vi skal modernisere og investere i mange av våre vannkraftverk.

Vi verdsetter om du:

  • Liker å kombinere teknisk innsikt med praktisk gjennomføring

  • Trives med ansvar, samarbeider godt på tvers av fagområder og har et ønske om å bidra til kontinuerlig forbedring

  • Er en lagspiller og kan kommunisere med flere ulike fagretninger

  • Systematisk og strukturert

Er du erfaren, får du en sentral rolle i krevende prosjekter. Er du i starten av karrieren, legger vi vekt på utviklingsmuligheter og støtte fra erfarne kollegaer.

7 gode grunner til å søke:

  • Trygg kompetanseoverføring: Vi har allerede tung kompetanse på kontrollanlegg i dag. Hos oss får du jobbe tett med en fagperson med nærmere 40 års erfaring, og bygge kompetanse i trygge rammer før du tar større ansvar.

  • Takhøyde og trivsel: I SKS er vi en gjeng som trives veldig godt sammen. Her er det høyt under taket og masse godt humør. For å bygge kultur og kunnskap drar vi på samlinger med god blanding av faglig påfyll og sosialt samvær

  • Velferdstilbud: I tillegg har du tilgang på et bredt velferdstilbud, inkludert firmahytter og bedriftsidrettslag med mer

  • Et profesjonelt og uformelt miljø med lave skuldre, og det er alltid noen som stiller opp når du trenger hjelp. Vi legger vekt på kontinuerlig forbedring, personlig og faglig utvikling. Gjennom fagnettverk og vår interne kompetanse og rekrutteringsplan har du mulighet til å utvikle deg selv.

  • Attraktive lønnsbetingelser og fleksibel arbeidshverdag

  • Godt kantinetilbud og variert i nyoppsussede lokaler på Fauske

  • Sosial trygghet: Vi tilbyr markedets høyeste spareprofil på innskuddspensjon, gode forsikringsordninger, inkludert helseforsikring og privat reiseforsikring



Om å jobbe sammen med oss:

I SKS jobber vi med å produsere og omsette fornybar energi. Hos oss finner du en mangfoldig gjeng med engasjerte og dyktige kollegaer som brenner for å gjøre en forskjell.

Vi jobber for at du og jeg og alle andre rundt oss skal ha tilgang til grønn energi og for at strømmen produseres under bærekraftige forhold. Vi jobber like hardt for å skape en god arbeidsplass, bygget på samarbeid og fellesskap.

Her har vi lave skuldre og uformelt miljø og det er alltid noen som stiller opp når du trenger hjelp. Det er viktig for hele organisasjonen å kunne forbedre seg, og du vil alltid ha mulighet for personlig og faglig utvikling.

Klar for å ta neste steg som fagansvarlig for kontrollanlegg?

Om stillingen som fagansvarlig kontrollanlegg

Hos oss vil du være en nøkkelspiller når vi skal modernisere og investere i mange av våre vannkraftverk.

Vi trenger noen som kan, eller har ønske om å utvikle sin kompetanse på området slik at du over tid vil være vår faglige støtte når det kommer til spørsmål relatert til kontrollanlegg.

For å klare dette er det fint om du har en forståelse av blant annet programmeringsprinsipper, roterende maskiner og vern for å kunne se kontrollanlegg i sammenheng med kraftproduksjon og grensesnitt til øvrige tekniske systemer.

Du vil jobbe tett opp imot andre kryssende grensesnitt og må derfor også evne å kommunisere fag og utøve godt samarbeid på tvers av organisasjonen.

I starten får du bidra inn i prosjekter for så å lede større prosjekter etter hvert.

Dine arbeidsoppgaver:

  • Fagansvar for kontrollanleggsområdet - bidra til tilstandsvurderinger, vedlikeholdsplanlegging og tekniske standarder

  • Koordinere grensesnitt mellom kontrollanlegg og øvrige tekniske systemer

  • Delta i tilstandsvurderinger og revisjonsplanlegging

  • Teknisk støtte til drift og vedlikehold i eksisterende anlegg

  • Planlegg, oppfølging og gjennomføring av prosjekter fra ide til idriftsetting

  • Oppfølging av leverandører, rådgivere og entreprenører

  • Bidra til kompetanseutvikling og erfaringsdeling i organisasjonen

Kvalifikasjonskrav:

  • Ingeniør eller sivilingeniør innen elkraft, elektro, automasjon eller annen relevant bakgrunn

  • Erfaring fra vannkraft, prosessindustri, energi- eller elektro/automasjon er en fordel

  • Du har god forståelse av tekniske systemer og sammenhenger

  • Kjennskap til relevante krav, standarder og sikkerhetsarbeid

  • Evne til å drive prosjekter

  • Kan kommunisere godt på norsk og engelsk, muntlig og skriftlig

  • Førerkort kl. B


For spørsmål om stillingen, kontakt gjerne 

  • Avdelingsleder Prosjekt og utvikling Christian Ruså på 97083356

Søknadsfrist: 26. april

Send søknad gjennom jobbnorge

Powered by Labrador CMS